Lead Generation Form - en to fi translation catalogue (124 entries)

en: Total From Created
fi: Yhteensä luodusta

en: Create New Form
fi: Luo uusi lomake

en: Manage Forms
fi: Hallitse lomakkeita

en: Total Lead Captured
fi: Lyijyt yhteensä

en: Manage Leads
fi: Hallitse liidejä

en: Getting Started Tips
fi: Aloitusvinkkejä

en: Create a new form using the FORM GENERATOR menu
fi: Luo uusi lomake LOMAKE GENERATOR -valikosta

en: Copy a form shortcode from the MANAGE FORMS menu
fi: Kopioi lomakkeen lyhytkoodi HALLINTA LOMAKEJA -valikosta

en: Publish form shortcode on a page or post
fi: Julkaise lomakkeen lyhytkoodi sivulla tai viestissä

en: Manage captured leads and saved data on the ALL CAPTURED LEADS menu
fi: Hallinnoi kaapattuja johtoja ja tallennettuja tietoja KAIKKI SISÄLTYVÄT JOHDOT -valikosta

en: Using the SETTINGS menu page you can configure the settings
fi: ASETUKSET-valikkosivulla voit määrittää asetukset

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Please refer to our video docs for more help and tutorial videos about plugins.
fi: Katso videodokumenteistamme lisäohjeita ja opetusvideoita laajennuksista.

en: Visit Our YouTube Channel
fi: Vieraile YouTube-kanavallamme

en: Read plugin change logs.
fi: Lue laajennuksen muutoslokit.

en: Plugin Change Logs
fi: Plugin muutoslokit

en: Create or Modify Form
fi: Luo tai muokkaa lomake

en: Form Name
fi: Lomakkeen nimi

en: Type a name for the form
fi: Kirjoita lomakkeelle nimi

en: Save Form
fi: Tallenna lomake

en: Please Read FAQ While Create OR Modify Form
fi: Lue UKK luodessasi TAI Muokkaa lomaketta

en: Q.1. Is it permissible to use copied content for the Form structure?
fi: Q.1. Onko lomakerakenteessa sallittua käyttää kopioitua sisältöä?

en: You may insert copied information as plain text.
fi: Voit lisätä kopioidut tiedot pelkkänä tekstinä.

en: However, directly pasting data into Form label and attribute fields is discouraged.
fi: Tietojen liittämistä suoraan lomakkeen tunniste- ja määritekenttiin ei kuitenkaan suositella.

en: Q.2. Can I include several fields in the Form structure?
fi: Q.2. Voinko sisällyttää lomakerakenteeseen useita kenttiä?

en: Absolutely, you can incorporate numerous fields in the Form.
fi: Ehdottomasti voit sisällyttää lomakkeeseen useita kenttiä.

en: However, only one submit button is allowed per Form.
fi: Yhtä lomaketta kohden sallitaan kuitenkin vain yksi lähetyspainike.

en: Q.3. Can I alter the Form structure after it's been published on the website?
fi: Q.3. Voinko muuttaa lomakkeen rakennetta sen jälkeen, kun se on julkaistu verkkosivustolla?

en: It's advised against changing the form structure after publishing.
fi: Lomakkeen rakennetta ei suositella julkaisun jälkeen.

en: Doing so may lead to discrepancies in the records table on the All Leads page.
fi: Näin tekeminen voi johtaa eroihin Kaikki liidit -sivun tietuetaulukossa.

en: However, if you haven't received any submissions or data from users, you may make adjustments to the Form.
fi: Jos et kuitenkaan ole saanut käyttäjiltä mitään lähetyksiä tai tietoja, voit tehdä muutoksia lomakkeeseen.

en: You can clone the current Form and modify or replace it with an older one.
fi: Voit kloonata nykyisen lomakkeen ja muokata tai korvata sen vanhemmalla.

en: Server Info for debugging
fi: Palvelintiedot virheenkorjausta varten

en: Maximum upload file size
fi: Ladattavan tiedoston enimmäiskoko

en: Maximum post size
fi: Viestin enimmäiskoko

en: Export A Form
fi: Vie lomake

en: Select Form
fi: Valitse Lomake

en: Export From Data
fi: Vie tiedoista

en: Copy Code
fi: Kopioi koodi

en: Code copied to clipboard.
fi: Koodi kopioitu leikepöydälle.

en: Combine Two Form
fi: Yhdistä kaksi muotoa

en: Form One
fi: lomake yksi

en: Form Two
fi: Lomake kaksi

en: Combine From
fi: Yhdistä

en: Form combined successfully. Go to the Manage Forms menu to manage combined forms.
fi: Lomakkeen yhdistäminen onnistui. Siirry Lomakkeiden hallinta -valikkoon hallitaksesi yhdistettyjä lomakkeita.

en: Import A Form
fi: Tuo lomake

en: Paste Form Data
fi: Liitä lomaketiedot

en: Important Note: Please paste the copied Form data in JSON format only.
fi: Tärkeä huomautus: Liitä kopioidut lomaketiedot vain JSON-muodossa.

en: Import From Data
fi: Tuo tiedoista

en: Form imported successfully
fi: Lomakkeen tuonti onnistui

en: Please Read FAQ While Import & Export and Combining Forms
fi: Lue UKK tuonnin aikana

en: Q.1. What is the use of import, export, and combine forms features?
fi: Q.1. Mitä hyötyä lomakkeiden tuonti-, vienti- ja yhdistämisominaisuuksista on?

en: You can use Export Form features for exporting forms from one website to another website where the Lead Generation Form plugin is installed.
fi: Voit käyttää Export Form -toimintoja lomakkeiden viemiseen yhdeltä verkkosivustolta toiselle verkkosivustolle, jolle on asennettu Lead Generation Form -laajennus.

en: Using the Import Form feature, you can import via copied code.
fi: Tuo lomake -ominaisuuden avulla voit tuoda kopioimalla koodin.

en: The Combined Form feature is utilized to merge two forms into one form.
fi: Yhdistetty lomake -ominaisuutta käytetään kahden lomakkeen yhdistämiseen yhdeksi lomakkeeksi.

en: Q.2. What are the primary guidelines for exporting forms?
fi: Q.2. Mitkä ovat lomakkeiden viennin ensisijaiset ohjeet?

en: While importing a form, always use the Copy Code button to copy the form code.
fi: Käytä lomaketta tuoessasi aina Kopioi koodi -painiketta lomakekoodin kopioimiseen.

en: Q.3. What are the primary guidelines for import forms?
fi: Q.3. Mitkä ovat tuontilomakkeiden ensisijaiset ohjeet?

en: Always paste the copied JSON object data for importing.
fi: Liitä aina kopioidut JSON-objektitiedot tuontia varten.

en: Adding other than JSON object data for importing Forms will result in an error.
fi: Muiden kuin JSON-objektitietojen lisääminen Formsin tuontia varten aiheuttaa virheen.

en: Q.4. Can we import and export Forms from any third-party plugins like Contact Form 7?
fi: Q.4. Voimmeko tuoda ja viedä lomakkeita mistä tahansa kolmannen osapuolen laajennuksesta, kuten yhteydenottolomakkeesta 7?

en: No, you can't import or export Forms from other or third-party plugins.
fi: Ei, et voi tuoda tai viedä lomakkeita muista tai kolmannen osapuolen laajennuksista.

en: You can only import or export Forms into the Lead Generation Form plugin.
fi: Voit tuoda tai viedä lomakkeita vain Lead Generation Form -laajennukseen.

en: Q.5. What are the primary guidelines for combining forms?
fi: Q.5. Mitkä ovat ensisijaiset ohjeet lomakkeiden yhdistämiseen?

en: The key instruction is to review and refine the resulting form by eliminating any redundant submit buttons if they are present.
fi: Tärkein ohje on tarkistaa ja tarkentaa tuloksena olevaa lomaketta poistamalla kaikki ylimääräiset lähetyspainikkeet, jos niitä on.

en: Select a Form to Access Its Captured Leads
fi: Valitse lomake käyttääksesi sen siepattuja liidejä

en: Please Read FAQ While Managing All Leads
fi: Lue FAQ, kun hallitset kaikkia liidejä

en: Q.1. How do you filter data tables?
fi: Q.1. Kuinka suodatat tietotaulukot?

en: Use the search button located at the top corner of the table.
fi: Käytä taulukon yläkulmassa olevaa hakupainiketta.

en: Enter your criteria in the search box to filter data and rows.
fi: Suodata tiedot ja rivit kirjoittamalla hakuehtosi.

en: To sort the table, click on the desired column header or label.
fi: Lajittele taulukko napsauttamalla haluamaasi sarakkeen otsikkoa tai otsikkoa.

en: Q.2. How can you download the complete list of leads data?
fi: Q.2. Kuinka voit ladata täydellisen luettelon liiditiedoista?

en: Choose the desired Form from the list.
fi: Valitse haluamasi lomake luettelosta.

en: If you have a saved record, a download button will appear below the table.
fi: Jos sinulla on tallennettu tietue, latauspainike tulee näkyviin taulukon alle.

en: Click on this button to download the list.
fi: Napsauta tätä painiketta ladataksesi luettelon.

en: Q.3. Can I download the filtered data list?
fi: Q.3. Voinko ladata suodatettujen tietojen luettelon?

en: No, downloading the filtered data list is not possible.
fi: Ei, suodatetun dataluettelon lataaminen ei ole mahdollista.

en: The download provides a complete list of leads in CSV format.
fi: Lataus sisältää täydellisen luettelon liideistä CSV-muodossa.

en: However, once you open the CSV file in Microsoft Excel, you can apply filters to the data.
fi: Kun kuitenkin avaat CSV-tiedoston Microsoft Excelissä, voit käyttää tietoihin suodattimia.

en: Manage Form
fi: Hallitse lomaketta

en: Form ID
fi: Lomakkeen tunnus

en: Form Shortcode
fi: Lomakkeen lyhytkoodi

en: Action
fi: Toiminta

en: Copied
fi: Kopioitu

en: Please Read FAQ While Manage Forms
fi: Lue FAQ lomakkeiden hallinnan aikana

en: Q.1. What is the use of Clone Form features?
fi: Q.1. Mitä hyötyä Clone Form -ominaisuuksista on?

en: Using clone form features you can make a copy of an existing form.
fi: Kloonilomakkeen ominaisuuksien avulla voit tehdä kopion olemassa olevasta lomakkeesta.

en: Q.2. What are the primary guidelines for deleting a form?
fi: Q.2. Mitkä ovat ensisijaiset ohjeet lomakkeen poistamiseen?Q.5.

en: When you want to delete a form, it is essential to be aware that all the leads captured through that specific form will be permanently removed along with the form itself.
fi: Kun haluat poistaa lomakkeen, on tärkeää olla tietoinen siitä, että kaikki kyseisen lomakkeen kautta kerätyt liidit poistetaan pysyvästi yhdessä lomakkeen kanssa.

en: Thank you! Your query has been successfully submitted.
fi: Kiitos! Kysymyksesi on lähetetty onnistuneesti.

en: Settings Panel
fi: Asetukset-paneeli

en: Recaptcha Status
fi: Recaptcha-tila

en: ON
fi: PÄÄLLÄ

en: OFF
fi: VINOSSA

en: How do we get the Google reCAPTCHA Site Key and Secret Key?
fi: Miten saamme Googlen reCAPTCHA-sivustoavaimen ja salaisen avaimen?

en: Message
fi: Viesti

en: Message To User
fi: Viesti käyttäjälle

en: After successful form submission shows a message to the user, allowed HTML tags are p, strong, i, br, a, and hr.
fi: Onnistuneen lomakkeen lähettämisen jälkeen käyttäjälle näytetään viesti, sallitut HTML-tunnisteet ovat p, strong, i, br, a ja hr.

en: Email
fi: Sähköposti

en: Notify To Admin
fi: Ilmoita järjestelmänvalvojalle

en: After successful lead captures an email notification is sent to admin with lead data.
fi: Onnistuneiden liidien keräämisen jälkeen järjestelmänvalvojalle lähetetään sähköposti-ilmoitus liiditiedoilla.

en: Email Via
fi: Sähköposti:

en: For Gmail use smtp.gmail.com as SMTP Host.
fi: Käytä Gmailissa osoitetta smtp.gmail.com SMTP-isäntänä.

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: For Gmail, your email address example@gmail.com is used as an SMTP Username.
fi: Gmailissa sähköpostiosoitettasi example@gmail.com käytetään SMTP-käyttäjänimenä.

en: Password
fi: Salasana

en: How to get a Gmail SMTP Password?
fi: Kuinka saada Gmailin SMTP-salasana?

en: Encryption
fi: Salaus

en: Encryption will be used when sending an email.
fi: Sähköpostia lähetettäessä käytetään salausta.

en: The port which will be used when sending an email. If you choose TLS it should be set to 587. For SSL use port 465 instead.
fi: Portti, jota käytetään sähköpostin lähettämiseen. Jos valitset TLS:n, sen arvoksi tulee asettaa 587. Käytä SSL:lle sen sijaan porttia 465.

en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

en: Sorry! you do not have sufficient permission to access this form.
fi: Anteeksi! sinulla ei ole riittäviä oikeuksia käyttää tätä lomaketta.

en: Sorry! your request has not been verified.
fi: Anteeksi! pyyntöäsi ei ole vahvistettu.

en: Details are as follows
fi: Yksityiskohdat ovat seuraavat

en: A new query received by
fi: Uusi kysely vastaanotettu

en: Form Generator
fi: Lomakegeneraattori

en: All Captured Leads
fi: Kaikki kaapatut liidit

en: Import & Export
fi: Tuonti

en: Settings
fi: asetukset

en: Date Time
fi: Päivämäärä Aika

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Select Lead
fi: Valitse liidi

en: Delete Selected Leads
fi: Poista valitut liidit

en: Download All Data List
fi: Lataa kaikki tietoluettelo
